Як зробити цукровий сироп для коктейлів

Як зробити цукровий сироп для коктейлів

Опубліковано 1 місяць тому в категорії Алкоголь

3 хв. читання

За винятком алкоголю, мабуть, немає жодного інгредієнта, настільки ж невід’ємного для коктейлів, як цукровий сироп (simple syrup). По суті, це просто цукрова вода, центральна складова незліченної кількості рецептів, яка часто виступає нейтральним підсолоджувачем у всьому, від класичного дайкірі до вашої ранкової кави.

Цукровий сироп використовується для того, щоб цукор рівномірно змішався з напоєм, особливо якщо він подається холодним, шляхом попереднього розчинення цукрового піску у воді, щоб уникнути утворення грудочок. Це також один з найпростіших інгредієнтів, який можна приготувати самостійно — якщо ви вмієте кип’ятити воду, ви можете зробити цей сироп.

У найпростішому випадку, цукровий сироп — це цукровий пісок у співвідношенні 1:1, розчинений у рівному об’ємі води. Відштовхуючись від цього шаблону, можна знайти нескінченну кількість варіацій.

Що таке цукровий сироп?

Цукровий сироп (відомий як symple syrup) готується шляхом варіння рівних частин цукру і води до легкого загустіння суміші. Його можна використовувати як підсолоджувач у кулінарії та випічці, але найчастіше — як інгредієнт коктейлів.

Інгредієнти простого сиропу

Базовий цукровий сироп складається з рівних кількостей білого цукру та води. Домашній простий сироп можна настояти на свіжих травах, таких як розмарин, м’ята або лаванда.

Але зазвичай для коктейлів він робиться без подібних ускладнень. Просто цукор і вода і рівному співвідношенні.

Поширені варіації цукрового сиропу

Незважаючи на те, що існує незліченна кількість способів кастомізації сиропу, ці чотири варіації, швидше за все, можна знайти в рецептах коктейлів. Теорія, що лежить в їх основі, залишається незмінною — форма цукру, розчинена у воді для того, щоб краще інтегруватися в холодні напої.

 • Багатий цукровий сироп: поширений у багатьох рецептах, де потрібна солодкість без надмірного розведення, густий цукровий сироп збільшує співвідношення до двох частин цукру, розчиненого в одній частині води. Це додає коктейлям більшої густоти та округлого смаку.
 • Сироп демерара: спосіб приготування цього варіанту схожий на приготування цукрового сиропу у співвідношенні 1:1, але використовується золотисто-коричневий цукор демерара, який часто продається як цукор-сирець.
 • Медовий сироп: як знає кожен, хто намагався розмішати сирий мед у холодному чи кімнатній температурі напої, він має властивість прилипати до посуду і вперто не хоче розчинятися. Медовий сироп розчиняється в рівній кількості води, щоб розрідити і дозволити йому інтегруватися в напої.
 • Агавовий сироп: подібно до медового сиропу, цей варіант за тим же шаблоном розбавляє сирий нектар агави і є невід'ємним компонентом класичних напоїв, таких як Маргарита від Томмі.

Рецепт цукрового сиропу і інструкція приготування

Ви також можете додати до сиропу незліченну кількість інгредієнтів, включаючи спеції, трави та фрукти, залежно від того, якого смакового профілю ви хочете досягти.

Хочете додати блискавки до своєї паломи? Занурте пару шматочків халапеньйо в сироп.

Хочете додати напоям нотку ванілі? Ванільний простий сироп — ось відповідь.

Дуже любите імбир? Додайте його в свій сироп.

Інші популярні цукрові сиропні настої включають м’яту, корицю, базилік та чай.

Не соромтеся експериментувати з іншими інгредієнтами і подивіться, які комбінації ви можете придумати.

Ваш домашній цукровий сироп, якщо його закрити і поставити в холодильник, зазвичай зберігається до місяця.

 • 1/2 чашки цукрового піску
 • 1/2 чашки води

За таким алгоритмом:

 • У невелику каструлю на середньому вогні додати цукор і воду у рівній пропорції
 • Перемішуємо до розчинення цукру
 • Дати сиропу охолонути
 • Перелити в скляну банку і щільно закрити кришкою
 • *можно зберігати в холодильнику близько місяця